Blog

Zadbaj o swoje relacje – wszystko w Twoich rękach

Czerp satysfakcję z codziennych relacji

Czasem zdarza się, że nasze zwykłe codzienne sytuacje mogą powodować wiele niecodziennych trudności. Jak mam sobie z nimi radzić? Jak stawić czoło nieoczekiwanym trudnościom? Czy można było zrobić coś, żeby ich uniknąć? Spróbuj zadbać o jakość swoich codziennych relacji.

 

Zadbaj o relacje

Codziennie spędzamy czas z partnerem, partnerką, dzieckiem, klientem, współpracownikiem, szefem, sąsiadem, znanym lub nieznanym pasażerem, z którym codziennie o tej samej porze jeździmy tym samym autobusem do pracy etc. Czasami relacje te są bardziej wymagające i tak naprawdę w dużej mierze od nas samych zależy, czy przyniosą nam one satysfakcję, pozostawią miłe wspomnienie i uśmiech na resztę dnia lub zapanowanie nad ich przebiegiem nie zburzy naszej wewnętrznej harmonii, wzmocni ją lub pozwoli utrzymać pozytywne relacje interpersonalne. 

Poszukuj wiedzy

Oczywiście nie ma prostych rozwiązań na każdą relację interpersonalną i nikt uczciwy, o zdrowych zmysłach nie porwie się na oferowanie poradnika „Zrób tak jak mówię, a będziesz skazany na nieustające pasmo sukcesów w dziedzinie komunikacji!”. Nie, ponieważ każda sytuacja jest inna. Warto jednak być za pan brat z prawami, którymi rządzi się świat społeczny i znać uogólnione modele zachowania zaobserwowane, wypracowane i poparte wieloletnim dorobkiem ludzi nauki, ale i praktyków w obszarze komunikacji, zarządzania i relacji międzyludzkich. 

Wszystko w twoich rękach

Świadomość mechanizmów występujących w świecie społecznym, które towarzyszą nawiązywaniu, budowaniu i utrzymywaniu relacji interpersonalnych i wywieraniu wpływu oraz mądre korzystanie z tej wiedzy mogą przybliżyć Cię do osiągnięcia zamierzonego celu, niemniej jednak wszystko w Twoich rękach 🙂

Ciekawe informacje o komunikacji znajdziesz na jednej z moich stron FB: Ways of communication

Szkoła Komunikacji Waysofco

To szkolenia dla każdego, kto chce skutecznie porozumiewać się z innymi osobami w miejscu pracy, ale także w życiu codziennym. 

Każde szkolenie organizowane na zlecenie firmy lub instytucji poprzedzone jest dodatkowo indywidualnymi konsultacjami z zamawiającym.